Gradovi Kendemara
Naši korisnici su poslali ukupno 7444 članaka

Imamo 57 registrovanih korisnika

Pa?Uskocite i vi :)!
Gradovi Kendemara
Naši korisnici su poslali ukupno 7444 članaka

Imamo 57 registrovanih korisnika

Pa?Uskocite i vi :)!
Gradovi Kendemara
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Gradovi Kendemara


 
PrijemPrijem  PortalPortal  Latest imagesLatest images  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  
Dobrodoshli na forum! Budite nam aktivni,i nezaboravite kada odete sa foruma,da nam dodjete ponovo!

 

 Legenda o Đavoljoj varoši

Ići dole 
AutorPoruka
Magni Bronzebeard

Magni Bronzebeard


Posts : 5
Magicno kamenje : 9
Reputation : 0
Join date : 07.06.2011

Legenda o Đavoljoj varoši Empty
PočaljiNaslov: Legenda o Đavoljoj varoši   Legenda o Đavoljoj varoši EmptyUto Jun 07, 2011 2:50 pm

egenda o Đavoljoj varoši

Čudno izvajane a, još čudnije, poređane zemljane figure, divljina erozivne čelenke, voda čudnog ukusa i mirisa, mistika i tajanstvenost koju stvaraju zvučni efekti dok duva vetar - uticali su na maštu okolnog stanovništva da to mesto dobije naziv „Ðavolja varoš“. A sve, ove, čudne prirodne pojave objašnjava legendama koje je vekovima izmišljao. O „Ðavoljoj varoši“ postoje mnoge legende od kojih izdvajamo dve...

Prva legenda

Nekad, davno, ovde su živeli skromni, mirni, svojoj veri privrženi stanovnici. To je smetalo đavolu pa im je on spremio „đavolju vodu“ da zaborave na rodbinske odnose. Pošto su pili tu vodu, omamljeni meštani reše da venčaju brata i sestru!
Ðavolji plan je pokušala da spreči vila koja, prema legendi, i dan-danas drži pod svojom zaštitom ovaj kraj. Vila nije uspela da urazumi svatove - i oni pođoše s mladencima ka crkvi, na venčanje. Ona se, onda, poče moliti Bogu da na neki način spreči rodoskrnavljenje.
Bog usliši njenu molbu, spoji nebo sa zemljom, dunu jak, hladan vetar i - okameni sve svatove s grešnim mladencima...

Druga legenda

Zemljane figure predstavljaju okamenjene đavole koje su neki ljudi dugo nosili na svojim leđima, donoseći im zlo i nevolje, a njih su se otarasili prenoćivši jednu noć pored crkvišta Sv. Petke, koje se nalazi u neposrednoj blizini ovih čudnih zemljanih figura.


A ja sam opet cuo trecu verziju,koja je,mislim,najtacinja...
Nekada davno,bila je jedna veoma poznata porodicna loza,i nakon mnogo godina,ostane ih samo troje,2 sestre i jedan brat,(ta loza je po necemu bila posebna,ali neznam po cemu),i jednog dana,brat nije znao sta ce,i kaze da se ozeni za obadvije sestre,da bi nastavili lozu kako treba,i one prihvate nekako.Kada je trebala biti svadba,oni krenu uz to brdo,na jednoj strani brda je bio potok,a i na drugoj je bio jos jedan potok.Kada su sestre shvatile sta su uradile,od toliko tuge,i griznje savjesti,za tim sta su htjele uraditi,ubiju se,i to jedna na jednoj strani brda,kod te vode,a druga na drugoj strani,a bog kazni njihovog brata,i sve svatove,i skameni ih.

Eto,to je nekakava verzija,koju sam ja cuo,a sta je tacno...mhm,,,mislim da niko nezna..

Nazad na vrh Ići dole
 
Legenda o Đavoljoj varoši
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Gradovi Kendemara :: Palata zabave :: Misterije i legende-
Skoči na: