Gradovi Kendemara
Naši korisnici su poslali ukupno 7444 članaka

Imamo 57 registrovanih korisnika

Pa?Uskocite i vi :)!
Gradovi Kendemara
Naši korisnici su poslali ukupno 7444 članaka

Imamo 57 registrovanih korisnika

Pa?Uskocite i vi :)!
Gradovi Kendemara
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Gradovi Kendemara


 
PrijemPrijem  PortalPortal  Latest imagesLatest images  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  
Dobrodoshli na forum! Budite nam aktivni,i nezaboravite kada odete sa foruma,da nam dodjete ponovo!

 

 Đavoli

Ići dole 
AutorPoruka
Vampire Barbie
Administrator
Administrator
Vampire Barbie


Posts : 1336
Magicno kamenje : 800
Reputation : 51
Join date : 04.08.2009
Age : 27
Location : Mystic Falls

Vas Lik
Ime Lika:
Osobine:
Godine:

Đavoli Empty
PočaljiNaslov: Đavoli   Đavoli EmptyPet Avg 17, 2012 2:18 pm

Đavoli 529px-GustaveDoreParadiseLostSatanProfile

otona (heb. שָׂטָן satan; aram. שִׂטְנָא lat. Sátanas) znači protivnik, optužitelj, dok se u religiji smatra palim anđelom, to jest demonom, vragom. Kao protivnik spominje se u Prvoj knjizi o Kraljevima (1 Kr 11,14), dok se kao Božji protivnik spominje u Knjizi o Jobu (Job 2,7), u Drugoj knjizi o Samuelu (2 Sam 24,1) i u Prvoj knjizi Ljetopisa (1 Ljet 21,1).

U abrahamskim religijama (židovstvo, kršćanstvo, islam) Sotona je nadnaravno biće, a njegovo se ime često koristi kao simbol napasti i zla. Obično poznat je kao vrag ili đavao (lat. Diábolus - optužitelj), gospodar tame, Belzebub, Nečastivi, Mefisto, ili Lucifer. U Talmudu Sotona se spominje pod imenom Samael. U islamu Sotona je poznat kao Iblis (arap. إبليس) ili Šejtan (arap. شيطان), a bio je poglavica Džina, posebne vrste duhova prije svoje pobune i pada. Sam ga Isus Krist dva puta naziva knezom ovoga svijeta (Iv 12,31) i (Iv 14,30).

otona (heb. שָׂטָן satan; aram. שִׂטְנָא lat. Sátanas) znači protivnik, optužitelj, dok se u religiji smatra palim anđelom, to jest demonom, vragom. Kao protivnik spominje se u Prvoj knjizi o Kraljevima (1 Kr 11,14), dok se kao Božji protivnik spominje u Knjizi o Jobu (Job 2,7), u Drugoj knjizi o Samuelu (2 Sam 24,1) i u Prvoj knjizi Ljetopisa (1 Ljet 21,1).

U abrahamskim religijama (židovstvo, kršćanstvo, islam) Sotona je nadnaravno biće, a njegovo se ime često koristi kao simbol napasti i zla. Obično poznat je kao vrag ili đavao (lat. Diábolus - optužitelj), gospodar tame, Belzebub, Nečastivi, Mefisto, ili Lucifer. U Talmudu Sotona se spominje pod imenom Samael. U islamu Sotona je poznat kao Iblis (arap. إبليس) ili Šejtan (arap. شيطان), a bio je poglavica Džina, posebne vrste duhova prije svoje pobune i pada. Sam ga Isus Krist dva puta naziva knezom ovoga svijeta (Iv 12,31)[5] i (Iv 14,30)[6].
Nazad na vrh Ići dole
 
Đavoli
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Gradovi Kendemara :: MISTIC SCHOOL :: Kuce-
Skoči na: